Projekt azonosító száma: 2020-1.1.1-KKV-START-2020-00063
Projekt tervezett befejezése: 2021.02.28
A projekt összes elszámolható költsége: 26 260 296 Ft
Támogatás mértéke: 60%
Projekt címe: Fröccsöntött alkatrészek kezelésének és szerelésének rugalmas automatizálása ipari robot- és gépi 3D objektum felismerő technológiák felhasználásával az ARTRADE Kft-nél.
Projekt leírás: Az ARTRADE Kft a logikai játékok területén vezető hazai és nemzetközi fejlesztő és gyártó vállalat. A hazai gyártásban az játékok összeszerelése kézi módszerrel történt, amely technológia a gyors piaci elvárásokra történő reagálást, termelékenység növelést és világpiacon elvárt magas minőségi követelményeket nagyon sok élőenergia ráfordítással tudja csak elérni. Az ARTRADE Kft-nek egy új, Európai 3D Trademark-kal (Lajstromozási száma: 016999286) rendelkező mágneses, többfunkciós térbeli logikai játékára piacfelmérés szerint, éves szinten százezres nagyságrendben van piaci igény. A piaci elvárások hovatovább kikényszerítik, hogy a fröccsöntő üzemünkben gyártott gyufaskatulyánál nem nagyobb polimer alkatrészekből, kis hányadban nem polimer anyagú egyéb beszállított alkatrészekből, jellemzően 10-50 darabból összeállított késztermékek összeszerelése, a gyártóberendezésektől a minőségellenőrzésig rugalmasan automatizálva rövid ütemidővel valósuljon meg.
Elhatároztuk, hogy a kézi, illetve a tisztán mechanikusan automatizált anyagkezeléstől és szereléstől olyan IPAR 4.0 alapú technológiák, mint az ipari robottechnológia, és a mesterséges intelligenciát egyik legproduktívabb módon felhasználó gépi képfeldolgozási technológiák felé mozdulunk el fejlesztéseinkben. A tervezett innováció segítségével egy termék gyártásáról rövid átállási idővel tudunk váltani egy másik termék gyártására. A játékiparban gyors ütemben jelentkező termékfrissítéshez a gyártórendszerünk igen gyorsan és költséghatékonyan adaptálható, a virtuális beüzemelés technológiáját alkalmazva a gyártórendszer fejlesztési költségei is alacsonyabbak a merev automatizáltságú célgépekhez képest. Külön technológiai kihívást jelent, hogy a fröccsöntött alkatrészek között (pl.: alsó ház, felső ház, jobbos-balos) néha olyan aprók a különbségek, hogy kézi módszerekkel, illetve mechanikus gépi módszerekkel nem lehet ezen alkatrészek között különbséget tenni, kvázi a gyártóberendezéstől kell ezen alkatrészek kezelését kézben tartani. Ez a követelmény szintén az IPAR 4.0-ás technológiák alkalmazását igényli.
Az ARTRADE Kft. használ 3D prototípus nyomtató készüléket a termékfejlesztési folyamataiban. Humán innovációként tekintünk arra, hogy széleskörű 3D nyomtatási tapasztalatainkat anyagkezelő és termék összeszerelő rendszerek egyes komponenseinek 3D nyomtatásában kamatoztassuk.